Cezaevinde skandal: Kadın gardiyan mahkumla cinsel ilişkiye girmiş

İngiltere’nin Doncaster kentindeki cezaevinde yaşanan olay gündem oldu…

İngiliz Daily Telegraph gazetesinin ortaya çıkardığı haberde 20 yaşındaki genç bir gardiyanın, cezaevinde tutulan bir mahkum ile aşk yaşadığı ifşa oldu.

Bir hükümlü ile cinsel ilişkiye girdiği iddia edilen kadın gardiyanın açığa alındığı öğrenilirken Telegraph’a konuşan bir kaynak, ikilinin cep telefonu numaralarını da değiş tokuş ettiklerini ve bunun da cezaevi güvenliğinin ihlali anlamına geldiğini söyledi.

MÜEBBET HAPİS CEZASI ALABİLİRLER

Cezaevinin yolsuzlukla mücadele birimi tarafından iddialar üzerine bir soruşturma başlatıldı. Mahkumlarla uygunsuz ilişki kurmaktan suçlu bulunan gardiyanlar, kamu görevini suistimal suçundan müebbet hapis cezasına bile çarptırılabilirler.

Bir Adalet Bakanlığı sözcüsü, “Tüm görevi kötüye kullanma iddialarını son derece ciddiye alıyoruz, ancak devam eden bir soruşturma hakkında daha fazla yorum yapmak uygun olmaz” dedi.

İngiltere’de son dönemde mahkumlarla ilişki yaşayan gardiyanların sayısında büyük bir artış görüldüğü de kayıtlara geçti. İngiliz Daily Mail gazetesi 2019’dan beri 36 cezaevi gardiyanının bu suçlardan dolayı görevinden alındığını aktardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x