G.Saray yurda döndü, F.Bahçe yolda! Taraftarlar havaalanına akın etti

Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’ın ev sahipliğinde oynanması planlanan Galatasaray – Fenerbahçe maçı ileri bir tarihe ertelendi. Organizasyondaki aksaklıklar nedeniyle ileri bir tarihe ertelenen Süper Kupa mücadelesi sonrası Galatasaray kafilesi, 05.20’de İstanbul Havaalanı’na geldi. Fenerbahçe kafilesini taşıyan Türk Hava Yolları uçağı 06.20 sularında Sabiha Gökçen Havaalanı’na iniş yapacak.

Galatasaray kafilesini taşıyan uçak, İstanbul Havaalanı’na iniş yaptı. Fenerbahçe kafilesi ise Sabiha Gökçen Havaalanı’na gidiyor. Galatasaray ve Fenerbahçe taraftarları, yurda dönen takımları havaalanlarında karşıladı.

Sabahın erken saatlerinde İstanbul’a gelen iki takım oyuncuları coşkulu bir şekilde karşılanırken; Fenerbahçe kafilesini Galatasaraylı, Galatasaray kafilesini ise Fenerbahçeli taraftarlar yalnız bırakmadı.

ORTAK AÇIKLAMA YAPILMIŞTI

Suudi Arabistan’ın ev sahipliğindeki Süper Kupa finalinin bazı aksaklıklar nedeniyle ertelenmesinin ardından Türkiye Futbol Federasyonu, Galatasaray ve Fenerbahçe’den ortak bir açıklama gelmişti.c

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanılmıştı:

“Cumhuriyetimizin ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun 100. Yılını yurtdışında da kutlamak amacıyla, Türk Futbolunun marka değerine ve kulüplerimize katkı sağlayacak şekilde kulüplerimizle organize ettiğimiz, 29 Aralık 2023 Cuma günü saat 20.45’te oynanması planlanan 2023 Süper Kupa müsabakası organizasyondaki bazı aksaklıklar nedeniyle Kulüplerimizle birlikte aldığımız ortak karar neticesinde ileri bir tarihe ertelenmiştir. Ev sahibi ülkenin Futbol Federasyonu, ilgili kurum ve kuruluşlarına şu ana kadar Süper Kupa’nın organizasyonu için göstermiş oldukları çaba nedeniyle teşekkür ederiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x