İstanbul ve Ankara’da vahşi hayanlar şehre indi

İstanbul ve Ankara’da şehre inen vahşi hayvanlar, vatandaşlarda şaşkınlık yarattı. İstanbul Ümraniye TEM Otoyolu’na çıkan yaralı çakalı gören sürücüler polis ekiplerine haber verdi. Trafik ekipleri yaralı hayvanı emniyet şeridine alarak battaniye ile üstünü örttü. Su verilerek kendine gelen hayvan, tedavi edilmek üzere Doğa Koruma ve Milli Parklar ekiplerine teslim edildi. Ankara’da ise Nallıhan ilçesine inen kurt, vatandaşlarca görüntülendi.

İstanbul’da görülen yaralı çakal, Doğa Koruma ve Milli Parklar Rehabilitasyon Merkezi’ne götürdü

Ümraniye TEM Otoyolu Fatih Sultan Mehmet Köprüsü istikametinde, yol üzerinde yaralı bir hayvan gören sürücüler durup 112 Acil Çağrı Merkezi’ni aradı. İhbar üzerine olay yerine giden Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, çakal olduğu anlaşılan yaralı hayvanı yakalayarak emniyet şeridine getirdi.

Ekipler, güvenli alana getirilen yaralı hayvanın üzerine battaniye ile örttü. Trafik ekipleri yaralı çakal için Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ve belediye ekiplerine haber verdi. Trafikteki bir kurye de yaralı hayvanı görerek yardım etti. Trafik polisleri yaralı hayvana su verdi.

Bir süre sonra gelen Doğa Koruma ve Milli Parklar ekipleri yaralı hayvanı tedavi için Doğa Koruma ve Milli Parklar Rehabilitasyon Merkezi’ne götürdü.

“Büyük ihtimalle araba çarpmış”

Emniyet şeridinde yaralı hayvanı görerek yardıma gelen bir kurye “Bacaklarında kan var, büyük bir ihtimalle araba çarpmış. İç organlarında bir şey var mı çok fikrim yok. Su verdikten sonra burnundan kan geldi biraz. Gözünü açtı ama dermanı yok. Kurt değil ama tam olarak ben de bilmiyorum” diye konuştu.

Ankara’da yiyecek arayan kurt şehre indi

Ankara’nın Nallıhan ilçesine inen kurt, vatandaşlarca görüntülendi.

Sabah saatlerinde yiyecek ararken Nasuhpaşa Mahallesi’ne kadar inen kurt, vatandaşlarca cep telefonu kamerasıyla kayda alındı.

Reyhan Korkmaz, AA muhabirine, sabah saatlerinde evinin bahçesine çıktığında buradaki çöp tenekelerini dağıtan kurdu gördüğünü söyledi.

Kurdu cep telefonun kamerasıyla kayda aldığını anlatan Korkmaz, “Kurdu bahçemde gördüğümde çok korktum, şaşırdım. Fotoğrafını çekince bahçemden kaçtı.” dedi.

Mahalle sakini Fatih İnan da bahçede gördüğü kurdun fotoğraf ve videosunu çektiğini anlattı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x