Ebru Gündeş, Gazze’de Yaşanan Acı Olayın Ardından Açıklama Yaptı: “Çıkarmaya Vicdanım El Vermiyor…”

Gazze ve İsrail savaşı 10 günü aşkın süredir doğurduğu kötü sonuçlarla tüm dünyayı derinden etkilemeye devam ediyor. Savaştan kaynaklı Gazze halkının yaşadığı zulüm, yakın zamanda albüm çıkarmaya hazırlanan Ebru Gündeş’i de derinden etkiledi. Ebru Gündeş, bu süreçte albüm işini bir süreliğine askıya almaya karar verdi…

Hepimizin yakından takip ettiği Gazze ve İsrail arasındaki savaş, yaklaşık 2 haftadır dur durak demeden devam ediyor.

Dün akşam ise maalesef Gazze’de sivillerin ve çocuklarında aralarında bulunduğu El-Ehli Baptist hastanesi İsrail tarafından bombalandı. Hayatını kaybedenlerin sayısı ise 800’ü aştı.

Her gün başka bir acıyla karşı karşıya kalan Gazze halkının yaşadığı acı ise tüm dünyayı derinden etkiliyor. Savaşın ne zaman biteceği ise kafamızda soru işareti olarak kalmaya devam ediyor.

Gazze ve İsrail arasındaki savaş başladığı günden itibaren ülkemizde de hepimizi derinden sarsan bir olay olmuştur. Bu savaş hepimizi etkilediği gibi şarkıcı Ebru Gündeş’i de derinden etkiledi.

20 Ekim’de “Aşığım Hâlâ” albümünü çıkarmak için gün sayan Ebru Gündeş, Gazze’de yaşanan acı olaylar sebebiyle albümü bu hafta çıkarmama kararı aldı.

Hayranları tarafından merakla beklenen yeni albümü bu hafta dinleyicilerle buluşacaktı. Fakat Gündeş, böylesine acı günler geçiren Gazze’e halkının çektikleri acılara vicdanı el vermediği için albümünü bu hafta çıkarmayacak.

Ebru Gündeş’in yeni albümü “Aşığım Hâlâ”nın 1 ay sonra yani 17 Kasım tarihinde dinleyicilerle buluşması planlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x