Kılıçdaroğlu’nun ‘hançer’ söylemine Eren Erdem’den destek

Kurultay sürecinde Kemal Kılıçdaroğlu’na verdiği destekle bilinen CHP Medya, Planlama ve Sosyal Medya Politikalarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Eren Erdem, Özgür Özel’in yeni genel başkan seçilmesinin ardından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Kılıçdaroğlu’nun ‘hançer’ çıkışına atıfta bulunarak, “Kemal beye ciddi haksızlıklar yapıldı. Ahlakım, terbiyem, parti kültürüm gereği; benimle mezara gidecek ‘sırttaki hançerleri’ çok iyi bildiğim için, tek geri adım atmadım” diyen Erdem paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Evet! Ben Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığını savundum, bunun doğruluğuna inandım. Seçim süreci ve öncesinde hiçbir görevim olmadığı halde, niçin sürekli ben linç edildim? Çünkü, net durdum! Milletvekilliği yahut belediye başkanlığı istemedim! Ki şu an Milletvekili değilim. Kemal beye ciddi haksızlıklar yapıldı. Ahlakım, terbiyem, parti kültürüm gereği; benimle mezara gidecek “sırttaki hançerleri” çok iyi bildiğim için, tek geri adım atmadım. Varsın bana “kötü adam desinler, ben Kemal beye paratoner olurum” dedim. Ve kurultay sonuçları bu fikrimi hiç değiştirmedi. Evet, Genel Başkanımız değişmiştir. Partililiğimiz icabı, bu durumu tartışmayız. Ancak, haklılığı icabı Kemal Kılıçdaroğlu konusundaki tutumumuzdan asla geri adım atmayız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x