Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin (SBB) Ladik ilçesi Büyükalan Mahallesi’nde 850 dönüm araziye kurduğu GES (güneş enerji santralı) projesi köylülerin eylemlerine karşın faaliyete geçti. Belediyeden yapılan açıklamada, “GES güneş enerjisinden yılda 90 milyon kilovatsaat elektrik üretecek. Aralarında hafif raylı sistem tramvaylarında olduğu birçok tesisinin orta düzeyde tükettiği elektrik maliyetlerini büyük oranda düşürecek. Proje, kurum bütçesine yılda yaklaşık 250 milyon TL tasarruf sağlayacak” dendi. Projenin hayvancılık ve tarım yaptıkları mera alanına yapılmasına tepki gösteren çiftçiler daha önce defalarca jandarmayla karşı karşıya kalmışlardı
Related Posts
VPN sağlayıcısından Türkiye’deki seçimlerde ücretsiz hizmet
Proton, aralarında Türkiye’nin de olduğu, seçimlere gidilen birçok ülkede bilgiye özgürce erişimi sağlamaya yardımcı olmak için internet kullanıcılarına ücretsiz VPN erişimi sağlayacağını duyurdu.
Kar maskesi ile kahvehaneye girip tüfeklerle ateş açtılar! Diyarbakır Valiliği’nden açıklama geldi…
GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI Ölen ya da yaralananın olmadığı olay anı, çevredeki bir işyerinin güvenlik kamerasına yansıdı. İhbarla olay yerine gelen polis ekipleri, kaçan şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı. VALİLİK: OLAYIN TERÖRLE …
Yerel seçim için geri sayım sürüyor… ASAL Araştırma’dan Eskişehir, Manisa, Denizli ve Samsun anketi
Yerel seçimler için geri sayım sürerken; Eskişehir, Manisa, Denizli ve Samsun’da anket yapıldı. İşte ASAL Araştırma’nın paylaştığı son anket sonuçları…