Xiaomi 14 Pro’nun global lansmanı belirsiz

Xiaomi’nin amiral gemisi modelleri Xiaomi 14 ve 14 Pro, geçtiğimiz Ekim ayında tanıtıldı. Snapdragon 8 Gen 3 yonga setiyle donatılan ilk cihazlar olma unvanına sahip bu seride, özellikle Xiaomi 14, teknoloji tutkunlarının ilgisini çekmeye devam ediyor. Ancak, Xiaomiui tarafından fark edilen bir yazılım geliştirme detayı, Xiaomi 14 Pro’nun global pazara sunulmayabileceğine işaret ediyor. Buna göre, Xiaomi’nin HyperOS’unun global versiyonu üzerinde çalıştığı Xiaomi 14 için, Pro modeliyle ilgili bir hareketlilik gözlemlenmiyor.

Xiaomi 14 Pro‘nun HyperOS için son iç test sürümünün iki ay öncesine ait olması, bu modelin global lansmandan çıkarıldığına dair spekülasyonları güçlendiriyor. Ancak, bu durum yalnızca yazılım gelişimine dayanıyor ve Xiaomi’nin resmi açıklamasıyla değişebilir. Ayrıca, Xiaomi’nin Pro modeli yerine, 14 serisinin yanında yeni bir “Ultra” modeli üzerinde çalışabileceğine dair dedikodular da var. Ancak, bu bilgileri henüz kesinlikle kabul etmek için erken.

Xiaomi 14 Pro’nun global lansmanı belirsiz

Standart Xiaomi 14 modeli ise oldukça etkileyici özelliklere sahip. 6.36 inçlik büyük bir OLED ekranı var ve 12-bit renk derinliği sayesinde canlı renkler sunuyor. 120Hz’lik pürüzsüz bir yenileme hızına ve 3000 nit’e kadar inanılmaz bir parlaklığa sahip. Cihaz, en yeni Snapdragon 8 Gen 3 yonga setiyle donatılmış ve 16GB’a kadar RAM ile 1TB’a kadar depolama alanı sunuyor.

Arka tarafta, 50MP ana sensörü, görüntü sabitleme özelliği olan 50MP ultra geniş açılı lens ve uzak nesneleri yakınlaştıran 50MP telefoto lens içeren üçlü bir kamera sistemi bulunuyor. Ana kameranın diyaframı, her durumda ideal aydınlatma sağlamak için f/1.6’dan f/2.2’ye otomatik olarak ayarlanıyor. Ön tarafta ise selfie ve video görüşmeleri için 32MP bir kamera yer alıyor. 4,610mAh kapasiteli batarya uzun süreli bir kullanım sunuyor. Ayrıca telefon, 90W kablolu, 50W kablosuz ve hatta 10W ters kablosuz şarj seçeneklerini destekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x